Jahanje.ba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Konji, jahanje, rekreacija, terapija, ekstremni sport, priroda i druženje
 
HomeLatest imagesTražiRegistracijaLogin

 

 Engleski punokrvnjak

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Cool Cat

Cool Cat


Broj komentara : 20
Join date : 2010-08-26

Engleski punokrvnjak Empty
KomentarNaslov komentara: Engleski punokrvnjak   Engleski punokrvnjak EmptyThu Aug 26, 2010 10:16 pm

Ova je pasmina nastala u 17. i 18. stoljeću križanjem engleskih kobila s arapskim pastusima.U početku se ova vrsta konja uzgajala najviše u Engleskoj, ali danas se uzgajaju diljem svijeta.


VISINA:
do 172 cm

TEŽINA: oko 600 kg

Engleski punokrvnjak može biti svih boja i dopuštene su bijele oznake na glavi i nogama.Poznati su po svojoj živahnoj, hrabroj i gotovo neustrašivoj naravi.Ovi konji imaju većinom jako i mišićavo tijelo, dok mu visina i građa variraju.Glava im je plemenita, ravnog profila, vrat se izvija iznad grebena i kratkih leđa.
Noge su im prilično tanke ali začuđujuće snažne.
Englezi su najuspješniji u kratkim brzinskim utrkama do 1200 m.Zbog svoje visine i spretnosti koriste se i u dresuri, lovu i preponskom jahanju.

Najpoznatiji trkači konj bio je Phar Lap.Četiri osnovne linije punokrvnjaka su Herod, Eclipse, Matchem i Highflayer.

Engleski punokrvnjak 11717_English-Horse-Head_620

Izvor: pegasus.forumotion.com
Na vrh Go down
Nicky




Broj komentara : 1
Join date : 2010-08-26

Engleski punokrvnjak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Engleski punokrvnjak   Engleski punokrvnjak EmptyThu Aug 26, 2010 11:16 pm

Super je ta slika, svidja mi se bas Very Happy
Na vrh Go down
Cool Cat

Cool Cat


Broj komentara : 20
Join date : 2010-08-26

Engleski punokrvnjak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Engleski punokrvnjak   Engleski punokrvnjak EmptyMon Aug 30, 2010 3:04 pm

Nicky (citat):
Super je ta slika, svidja mi se bas Very Happy

Thanks, I meni se bas svidja ^^
Pa to su Englezi :3
Razz
Na vrh Go down
Sponsored content





Engleski punokrvnjak Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Engleski punokrvnjak   Engleski punokrvnjak Empty

Na vrh Go down
 
Engleski punokrvnjak
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Jahanje.ba :: Konji i jahanje :: Pasmine konja-
Idi na: